Sıkça Sorulan Sorular

Miles&Smiles programı nedir?

Miles&Smiles; Türk Hava Yolları ve program ortağı havayolu firmalarıyla gerçekleştirdiğiniz uçuşlardan, program ortaklarında yaptığınız harcamalardan, Miles&Smiles anlaşmalı kredi kartıyla yaptığınız alışverişlerden Mil kazandıran bir özel yolcu programıdır.

Kredi kartımın limitini nasıl arttırabilirim?

Kredi kartı limitinizi Kuveyt Türk Mobil, 444 0 123 nolu Kuveyt Türk Müşteri İletişim Merkezi ve Kuveyt Türk şubeleri üzerinden artırabilirsiniz. Limit tahsisi yapılamadığı durumlarda istenilen limit kadar hesaba bloke koyularak limit artırımı yapılabilir.

Mil nedir?

Türk Hava Yolları yolcu programı üyesi olan müşterilerin, Miles&Smiles kredi kartları ile yaptıkları alışverişlerden, Türk Hava Yolları ve AnadoluJet ile yaptığı uçuşlardan, Miles&Smiles Programı ortaklarının kampanyalar üzerinden yaptığı alışverişlerden kazandığı ödüllerdir.

Miles&Smiles Kuveyt Türk Kredi Kartı’na nasıl başvurabilirim?

Miles&Smiles Kuveyt Türk Kredi Kartı başvurularınızı tüm şubelerimizden veya İnternet/Mobil Şube üzerinden yapabilirsiniz.

Eğer Kuveyt Türk müşterisi değilseniz Görüntülü Görüşme ile aşağıdaki adımları izleyerek kısa sürede müşterimiz olabilir, Miles&Smiles Kuveyt Türk kartlarına başvurabilirsiniz.

Nasıl Kuveyt Türk müşterisi olabilirim?

Kuveyt Türk Mobil’i indirerek görüntülü görüşme yoluyla ya da şubelerimizden herhangi birini ziyaret ederek Kuveyt Türk müşterisi olabilirsiniz.

Kimler görüntülü görüşme ile müşteri olabilir?

-Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı;
-18 yaşını doldurmuş,
-Türkiye’de ikamet eden
-Çipli kimlik kartına sahip herkes Kuveyt Türk Mobil’i indirip aşağıdaki adımları tamamlayarak hemen müşteri olabilir.

Hangi kimlikle hesap açılabilir?

Görüntülü görüşme ile hesap açmak için yeni TC Kimlik kartına (çipli) sahip olmanız gerekmektedir.

Hangi telefon modelleri ile başvuru yapabilirim?

NFC özelliği olan tüm akıllı telefonlar ile başvuru yapabilirsiniz. Android telefonlarla beraber IOS 13 ve üzeri işletim sistemine sahip telefonlarla başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.  (Iphone 6, Iphone 6+, Iphone 6S, Iphone 6S+, Iphone SE hariçtir.)

Hangi saatler arası görüntülü görüşme ile başvuru yapabilirim?

Her gün saat 09:00-23:00 arası görüntülü görüşme ile başvuru yapabilirsiniz.

Görüntülü görüşme esnasında bağlantım kesildi, ne olacak?

Tekrar Kuveyt Türk Mobil’deki Müşteri Ol butonuna basarak kimlik doğrulama adımından başvurunuza devam edebilirsiniz.

Kimlik doğrulama ve görüntülü görüşme esnasında bulunduğum ortam nasıl olmalı?

Kimlik doğrulama ve görüntülü görüşme sırasında bulunduğunuz ortamın aydınlık, kimliğinizin ve yüzünüzün net bir şekilde görüntülenebilir olması gerekmektedir.

Sistem kimliğimi okumadı neden?

Telefonunuzun NFC ayarlarını kontrol ederek tekrar deneyebilirsiniz.

Kuveyt Türk Mobil’den müşteri olunca şubeden hizmet alabilecek miyim?

Görüntülü görüşme ile başvuru yaparken seçeceğiniz şubeden veya herhangi bir Kuveyt Türk şubesinden hizmet alabilirsiniz.

Başvurumu yaptım, sonra ne yapmam gerekir?

Başvurunuzun ardından size gönderilecek geçici şifreyle 36 saat içinde Kuveyt Türk Mobil’e giriş yaparak mobil bankacılığın size sağladığı tüm hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

Başvurumu yaptım, banka kartım bana ne zaman ulaşır?

Başvurunuzun ardından 3 gün içerisinde banka kartınız basılarak adresinize ulaşmak üzere kuryeye teslim edilir.

Miles&Smiles Kuveyt Türk Platinum kart ve Miles&Smiles Kuveyt Türk Private kart arasında Mil kazanımı açısından farklılık var mı?

Mil kazanım oranları kart tiplerine göre değil müşterilerimizin THY’deki ve bankamızdaki üyelik tiplerine göre değişkenlik göstermektedir.

Bankamızdaki üyelik tipleri nelerdir?

Yolcu, Gezgin, Seyyah ve Özel olmak üzere 4 farklı üyelik tipimiz bulunmaktadır.

Üyelik tipimi nasıl öğrenebilirim?

Üyelik tipinizi web sitemiz üzerinden “Üyelik Tipi Hesaplama” aracını kullanarak hesaplayabilirsiniz.

Nasıl Mil kazanırım?

Miles&Smiles Kuveyt Türk kartları ile yapacağınız harcamalardan,  Türk Hava Yolları ve AnadoluJet  ile yaptığınız uçuşlardan, Miles&Smiles program ortaklarının kampanyalar üzerinden yaptığınız alışverişlerinizden Mil kazanabilirsiniz.

Ne kadar Mil kazanacağımı nasıl öğrenebilirim?

Mil kazanımlarınızı web sitemiz üzerinden “Mil Hesaplama” aracını kullanarak öğrenebilirsiniz.

Millerimi nerede harcayabilirim?

Miles&Smiles Kuveyt Türk kartlarıyla alışverişlerinizden Mil kazanabilir ve Millerinizle ödül bilet düzenleyebilirsiniz. Ayrıca kazandığınız Millerle uçuş sınıfınızı yükseltebilir ve Shop&Miles web sitesi üzerinden alışveriş yapabilirsiniz.

Yalnızca Kuveyt Türk üye işyerlerinden mi Mil kazanabileceğim?

Hayır, Miles&Smiles Kuveyt Türk kartları ile tüm alışverişlerinizden Mil kazanabilirsiniz. Vergi ve sigorta ödemeleri, fatura ödemeleri ve fatura talimatları, kuyumcu, hediye kartı ve hediye çeki harcamaları, yurt içi ve yurt dışında yapılan nakit çekim işlemleri Mil kazanımı kapsamına dahil değildir.

Millerle nasıl ödül bilet alacağım?

Kazandığınız Millerle Türk Hava Yolları internet sitesi, çağrı merkezi ve mobil uygulaması üzerinden ödül bilet alabilirsiniz.

Kaç Mille bilet alabilirim?

Uçak biletlerinin Mil karşılıkları Türk Hava Yolları tarafından belirlenmektedir. Detaylı bilgi için Türk Hava Yolları İnternet Sitesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Ödül biletimin bir kısmını Mille diğer kısmını TL ile alabilir miyim?

Bilet alımları sadece Türk Hava Yolları kanallarından yapılabilmekte olup Mil ile uçak bileti alımlarında bir kısmın TL ile ödenme imkanı mümkündür. Eksik Millerinizi isterseniz Avans Mil sayesinde tamamlayabilir veya Cash&Miles sayesinde eksik Milleri TL ile ödeyebilirsiniz.

Avans Mil nedir?

Avans Mil, Mil biriktirmeyi beklemeden Millerinizi talep ettiğiniz sistemdir. Detaylı bilgi için "Avans Mil" sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kazandığım Miller Miles&Smiles üyelik hesabıma hemen aktarılır mı?

Kazandığınız Miller, Miles&Smiles Kuveyt Türk kredi kartınız için hesap kesim tarihinde, Miles&Smiles Kuveyt Türk Debit kartınız için ise her ayın 5’inde Miles&Smiles üyelik hesabınıza aktarılır.

TK numarası ne demektir?

TK Numarası, Türk Hava Yolları Yolcu programının üye hesabıdır. Kazandığınız Miller bu numaralı Miles&Smiles üyelik hesabınızda birikir.

Daha önceki TK numaramı kullanabilir miyim?

Evet. Daha önceki TK numaranız bankamızda otomatik olarak tanımlanır. Farklı bir TK numarası tanımlandığını düşünüyorsanız bu link üzerinden Türk Hava Yolları'na talep açabilir ve TK numaralarınızı eşleştirebilirsiniz.

Miles&Smiles Kuveyt Türk kredi kartlarının sanal kartları var mı?

Evet, sanal kart uygulamamız bulunmaktadır. Miles&Smiles Sanal karta Kuveyt Türk Mobil ve İnternet Bankacılığımız üzerinden oluşturabilirsiniz.

Miles&Smiles Kuveyt Türk kredi kartlarıma ek kart çıkartabilir miyim?

Evet, şubelerimiz aracılığıyla ek kredi kartı başvurularında bulunabilirsiniz. Ek kartlarımız ücretisizdir.

Mil kazanımında bir sınır var mı?

Yolcu üyelik tipinde bir ekstre döneminde maksimum 10.000 Mil kazanılabilirken, Gezgin üyelik tipinde 25.000 Mil, Seyyah ve Özel üyelik tipinde ise 50.000 Mil kazanılabilmektedir. Yıllık ise bu maksimum tutarların 10 katı şeklinde Mil kazanılabilir.

Miles&Smiles Kuveyt Türk kartlarının yıllık ücretleri nelerdir?

Miles&Smiles Kuveyt Türk Platinum kartlarının yıllık ücreti 400 TL’dir. Miles&Smiles Kuveyt Türk Private kartlarının yıllık ücreti 800 TL’dir. Miles&Smiles Kuveyt Türk Debit kartlarının ise yıllık ücreti bulunmamaktadır.

Miles&Smiles Kuveyt Türk kredi kartları ile yapacağım harcamalarıma ek olarak başka nerelerde mil kazanabilirim?

Yapılacak uçuşlarda ve Türk Hava Yolları Miles&Smiles anlaşmalı iş yerlerinden yapacağınız alışverişlerde mil kazanabilirsiniz.